Sobotný program:
Mozaiková krajina myšlienok, Future Sound of Slovakia a kovové dizajny z Hrochote.

O podujatí

Prvojúnová sobota bude u nás programovo hustá, na svoje si prídu malí aj veľkí priaznivci kultúry a umenia. Popoludňajší program sme vyskladali z prezentácií štyroch umelcov, ktorých sme hostili v ostatných mesiacoch na pracovných pobytoch v kultúrnom centre Škôlka v Dúbravici. A keďže je to zároveň Deň detí, ponuku sme rozšírili o tvorivé workshopy.

Andrei Marginean, vizuálny umelec z Transylvánie, predstaví svoje mozaikové diela vytvorené počas dvoch mesačných rezidencií.

Uhrecki je ateliér šperkárky Veroniky a kováča Jozefa zo susednej Hrochote. Na voľných tvorivých pobytoch nepracovali na zákazkách, ale na svojich voľných autorských výtvarných objektoch-dizajnoch.

Cristian Estrella je skladateľ a hudobník pôvodom z Argentíny, s osobnou históriou viacročného života na Slovensku. Dva jarné mesiace v Škôlke produkuje album Future Sound of Slovakia svojho autorského projektu Mira Tus Manos.

Srdečne pozývame!

Výzva! Cristian Estrella by chcel, aby diváci na tanečnú veselicu – živé vypočutie albumu na lúke na dedinou, prišli oblečení „ako z budúcnosti“.


Program

Sobotný program 1. júna 2024

14.00—16.00 hod.
výtvarné workshopy pre deti (kováčska dielňa, drôtený šperk, veľkoformátová maľba)
Kultúrne centrum Škôlka

16.00 hod.
Mozaika & kov & šperk, vernisáž diel. Andrei Marginean, Uhrecki ateliér
Kultúrne centrum Škôlka

18.00 hod.
Mira tus manos: Future sound of Slovakia, hudobná performancia / listening & dance session
Pri diele DBSP 01 (známe ako UFO) na Ľahkom kameni nad Dúbravicou

Galéria

Autor fotografií: Andrej Poliak


Podpora

Podujatie je súčasťou celoročného projektu Laboratórium súčasnej kultúry na vidieku, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.