Sobotný program na záhradnom amfiteátri: 6/8/2022

O podujatí

17:00
Detské tvorivé dielne / kolobeh prírody
Tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi
Lektorky: Daniela Balážová, Lenka Lipárová

Viac informácii nájdete na tomto odkaze

19:30
Earthly Talks:
 Jim Hate & ÇÈŁĚȘÞÎŃÄ
Zvukovo vizuálna performance

20:30

PURGATORIUM
Improvizovaný ambientný live set

+ opekačka na záhradnom amfiteátri

Jim Hate je hudobný projekt/identita vizuálneho umelca, hudobníka a tlačiara Lukáša Paroleka, ktorý po dvoch rokoch opäť býva a tvorí v ateliéroch periférneho kultúrneho centra Škôlka. Tentokrát si prizval na rezidenciu aj Celestínu Minichovú, aby cibrili/rozvíjali svoj spoločný hudobný a performačný projekt Earthly Talks. Popri tom vytvára autorské objekty z recyklovaných materiálov. Súčasťou ciest a pobytov Lukáša Paroleka v Dúbravici bol a je aj Šimon Hrábek, okrem iného aj autor hudobného sólo projektu Hangman a Purgatorium, s ktorým podnikajú prieskumné výlety po okolí.

Improvizovaný ambientný live set predstaví tvorbu fiktívneho labelu PURGATORIUM Šimona Hrábka v novom svetle a kontexte. Zaznie volná improvizácia, v drobných náznakoch a aj vybrané skladby daných projektov tohto labelu. To všetko iba s elektrickou gitarou, vokálom a looperem, v sonických vlnách, prevalujících sa cez okolné kopce.

Viac informácii o autoroch a rezidencii nájdete na tomto odkaze

Galéria

Autor fotografií: Andrej Poliak


Videozáznam

Odkaz na performanciu Earthly Talks


Plagát k podujatiu

Odkaz na plagát


Podpora

Podujatie je súčasťou celoročného projektu Laboratórium súčasnej kultúry na vidieku/rezidencie 2022, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.