Ľubomír Slovinský:
mobiliár do útulne aj do izby

O rezidencii

Ľubomír Slovinský je autor, ktorý sa opakovane účastní rezidencií Periférnych centier. V roku 2023 sme ho pozvali k participácii na formáte Dielňa dizajnu.

V prvej fáze rezidencie sme pracovali na vybavení vyhliadkovej útulne Unimo, v „druhom kole“ sme sa zamerali na (do)vybavenie obytných priestorov periférneho kultúrneho centra Škôlka.

Návštevníci Unima budú vďaka nemu môcť využívať nové lavice a stôl, k tomu viacero menších doplnkov základného vybavenia vyrobených z výrazne žltej preglejky. Pre Škôlku, resp jej návštevníkov a ubytovaných vznikol nový stôl s využitím masívneho bukového reziva, miestneho pôvodu, ktoré sme si na takéto využitie prichystali už pred niekoľkými rokmi (postupne už spracúvame).

Galéria

Autor fotografií: Andrej Poliak


O autorovi

Ľubomír Slovinský (1993) je slovenský dizajnér a vizuálny umelec. Po získaní bakalárskeho titulu v ateliéri Art Design na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pokračoval v magisterskom štúdiu v ateliéri digitálnych médií na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde momentálne pôsobí ako doktorand. Jeho práce sú zamerané najmä na environmentálne, prírodné a mestské témy, často využíva digitálne médiá ako projekcie, svetelné či video inštalácie a animácie. Ďalej ako zakladateľ a šéf nezávislej kultúrnej organizácie Zapadnutý Kút sa mu podarilo uviesť do života festival svetla Gelnické Iluminácie a kultúrne centrum v Gelnici na Slovensku.


Podpora

Umeleckú rezidenciu z verejných zdrojov ako hlavný partner podporil Fond na podporu umenia, ako súčasť programu Laboratória súčasnej kultúry na vidieku.